VLČÍ VĚZEŇKYNĚ - 7.KAPITOLA

31. května 2013 v 20:35 | Kiki |  Vlčí vězeňkyně

Tentokrát trochu kratší kapitola ;) Příští bude delší a aktivnější, to vám slibuju :) - Kiki


7.KAPITOLA


Hleděla na mrtvé tělo, které jí leželo u nohou. Udělala to zas. Zase chladnokrevně zabila nevinného člověka. Co to s ní sakra je? Uslyšela jak někdo běží po schodech do sklepa. Otočila se. Ten kdo tam přiběhl byl Thomas. Zastavil se asi 5 metrů před ní. Jeho pohled sklouzl k mrtvému tělu za Kristen. Vytřeštil oči a rozběhl se tam. Odstrčil Kristen, která jen tak tak nespadla a vrhl se k tělu. Klekl si a bezmocně s tím klukem třepal.
,, Kristen, co jsi to…" vydechl. Kristen byla v rozpacích. Chvíli mlčela. Když se na ni však Thomas bezmocně podíval, věděla, že něco říct musí.
,, Myslela jsem, že je to ten vlkodlak co zabil toho učitele…" zašeptala tiše, jakoby se bála Thomasovi reakce.
,, .. a on nebyl." Dokončil za ni větu a Kristen přikývla.
,, To jsi ho nemohla prostě nechat jít?!" vykřikl. Kristen nechápala co se s ním stalo. Byl na ni naštvaný.
,, On, já,.. ony by řekl svým přátelům, že jsem se ho ptala na vlkodlaky a..nemohla jsem ho nechat jen tak jít." Vykoktala se sebe. Thomas se na ni nenávistně podíval.
,, Proč jsi z toho tak vedle? Je to jen nějaký potížista. Nikdy ses s ním nebavil co já vím, ne?" zeptala se Kristen a ji samou překvapila, jak lhostejně to řekla
,, Já, bavil jsem se s ním celý život, až teď poslední dva roky jsme byli strašně pohádaní…" vydechl a jeho zrak byl sklopený k mrtvému tělu. Poté se podíval Kristen zhluboka do očí.
,, Byl to můj bratr Kristen.." zašeptal, stal a odešel. Nechal tam Kristen jen tak stát. Byla zmatená a šíleně začala litovat toho co udělala…

Kristen seděla na své posteli a stále dokola volala Thomasovi, ale on jí to nebral. Pokaždé to byla jen hlasová schránka.
,, Thomasi, omlouvám se. Kdybych to věděla, nikdy bych to neudělala. Opravdu se omlouvám. Vím, že to slyšíš, tak mi prosím zavolej zpět, nebo ti za chvilku zaplním schránku.." hlesla Kristen a položila to. Mobil dala vedle sebe na postel a lehla si. Bylo teprve 10 hodin večer, ale jí už se chtělo spát. Netrvalo to chvilku a spala tvrdě jako dřevo.

Všude kolem ní hořel les. Byla ve vlčí podobě, byla noc a byl úplněk. Těsně vedle ní spadl jeden hořící strom a ona rychle uskočila. Zděšeně se rozhlédla. Tak rozlehlý požár ještě neviděla. Něco uslyšela. Rychlý běh několika osob a vytí asi dvou vlků. Rozběhla se směrem pryč od nich. Vyhýbala se hořícím stromům, přeskakovala oheň. Bylo jí strašné vědro, ale nezpomalovala. Za ní se objevili dva vlkodlaci, kteří ji vytrvale pronásledovali. Za nimi běželi nějaké osoby, nevěděla co jsou zač. A pak uslyšela výstřel,ucítila štiplavou bolest ve svém stehně. Se smrtící stříbrnou kulkou v noze se svalila přímo do ohně…

Trhla sebou a probudila se.Posadila se a snažila se rozdýchat sen, který se jí právě zdál. To už se mi jednou zdálo! Jen to mělo jinou podobu a nebylo to tak realistické. Panebože, křičela v duchu. Rozhlédla se po pokoji a málem dostala infarkt. Na židličce u jejího stolu seděl Justin.
,, sakra Justine co tady děláš?" vykřikla, ale šeptem, aby nevzbudila matku.
,, Co se ti zdálo za sen?" zeptal se bez ohledu na její otázku. Kristen se na něj dlouze podívala a pak spustila. Řekla mu o tom prvním i o druhém snu. Mezitím se Justin přesunul ke Kristen na postel. Seděl vedle ní a poslouchal.
Když dovyprávěla, tupě zíral do dálky.
,, Musí to být strašný sen. " řekl nakonec a Kristen přikývla.
,, Bojím se, že se mi začne zdát častěji, že bude pokaždé horší a hroší.." vydechla Kristen a Justin si povzdechl.
,, Je dobře, že jsou to jen sny. Buď ráda za to.." řekl a odešel z jejího pokoje.

Zbýval už jen jeden den do úplňku. Musela jít lovit, aby o úplňku neměla hlad a nemusela zabíjet. Věděla , že i přesto zabíjet bude, pro zábavu. Bylo ještě brzo ráno, možná tak 5 hodin, když šla vzbudit Justina.
,, Vstávej spáči" zašeptala a zatřásla s ním. Zavrtěl se, otevřel oči a zamžoural.
,, Kristen, co chceš?" zamrčel ospale.
,, Lovit. Chci lovit." Řekla mu a on se zamračil.
,, Proč mi to říkáš? Nech mě spát." Zavrčel a přetočil se zády k ní.
,, Chci abys šel se mnou." Dodala a on se na ni přes rameno podíval.
,, Co?"
,, Zítra je úplněk, potřebuješ se najít, to samé já. Navíc, chci aby mě někdo hlídal. Nechci vyvést už žádnou kravinu." Vysvětlila a on se na ni nechápavě podíval.
,, No fajn." Řekl neochotně, vyštrachal se z postele a vyrazili ven.

Na zemi se válela malá vrstva mlhy, takže všechny tlapky obou vlků byly zakryté v ní. Byla ještě docela zima, ale v dálce už svítalo slunce. Vlci vběhli do lesa a začali hledat stopy nějaké zvěře. Na první stopu narazila Kristen. Byl to pach laně. Oba vlci šli za pachem a když už měli laň na dohled, rozdělili se. Kristen se přikrčila v nejbližším křoví a vyčkávala. Justin se schoval v houští naproti ní, asi 200 metrů od ní. Laň stála skoro u něj, ale nevšimla si ho. Vlk vyskočil a začal se hnát za laní. Mohl by ji jednoduše dohnat, skočit na ni a zabít ji. To ale rád přenechával Kristen. Jediný jeho úkol byl nahnat kořist přímo na houští, kde se schovávala Kristen. Když nad tím tak přemýšlel, pro vlkodlaky bylo těžké najít houští dostatečně velké a vysoké na to, aby je zakrylo. Zatím se jim, ale nestalo, že by nic nenašli. Laň se blížila k houští, nastala chvíle Kristen. Ta z houští vyskočila takovou rychlostí, že Justin viděl jen zrzavou šmouhu. Sestřelila laň k zemi a jedním škubnutím jí utrhla hlavu.

Každý si dal jednu půlku. Laň byla sice velká, ale jeden vlkodlak by musel spořádat minimálně 3 aby se najedl. Každopádně, polovina jedné musela oběma stačit, protože se rozednívalo a v tu dobu začali do lesa chodit houbaři. A Kristen riskovat nechtěla…
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Minnie Minnie | E-mail | Web | 4. června 2013 v 14:45 | Reagovat

Nestíhám číst! :D Přečtu si to, až budu mít víc čadu :D

2 Any Any | E-mail | Web | 17. června 2013 v 20:46 | Reagovat

Já to stíhám číst, zase dokonalé...XD, XD těším se na další díleček :P

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama