Never let me go

25. června 2013 v 17:57 | Wicky |  Never let me go

Pusťte si písničku;)
Jela rozkvetlou krajinou k zapadajícímu Slunci. Její nohy svíraly zpocené tělo vraného koně a ruky uvolněně držely jeho hřívu. Jeli takovou rychlostí, že musela přivírat oči, aby odolala vítru, který se rval proti nim. Vraník se snažil ze všech sil a stále zrychloval, aby se mohl dotknout západu slunce. Jeho jezdkyně ho nezpomalovala. Též by si snad mohla myslet, že se mohou dotknout slunce. Z hluboka se nadechla a vztyčila hlavu k obloze. Když najednou vraník zaklopýtl a ona sletěla obrovskou rychlostí na zem před něj. Uhodila se do hlavy a ucítila ostrou bolest v zádech.

,,Milý zeti, myslím, že se Sharlotte vrátí z vyjížďky co nevidět, počkejte přece chvíli." konejšil mladého muže vetchý stařec, který byl otcem Sharlotte. Zítra měla mít Sharlotte svatbu a zeť byl nervózní, zda se nestalo něco nemilého její nasávající.
,,Ale nikdy nebývá na vyjížďce tak dlouho," stresoval se mladý, bohatě oblečený muž a nervózně chodil po místnosti sem a tam. Občas se zastavil, mrkl na svoje hodinky a znovu zabědoval. ,,Pošlu pro ni mého sluhu, aby se po ní podíval." rozhodl se nakonec a zmizel z místosti. Vetchý stařec jen zavrtěl hlavou a uvelebil se pohodlně v křesle. Sharlotte, která vyhrávala každý závod se svým vraníkem, se přece nemohlo nic stát, a tak neměl sebemenší obavy.

To už sluha se svým koněm vyjížděl na louku, s úkolem ji najít. Jel tak rychle, jen co mu to jeho věk dovoloval a s brýlemi na očích sledoval každé zákoutí louky. Po chvilce hledání uslyšel zaržání koně. Když je našel, zděsil se při pohledu na nehybnou Sharlotte a vedle ní divoce kulhajícího vraníka. Rychle seskočil ze svého koně a snažil se uklidnit zpoceného vraníka, kterému visela utržená od těla jedna noha a při každém pohybu jen na zbytku šlachy zaplandala. Pro vranného koně to musela být obrovská bolest, ale ten se snažil pomoct své bezvládné jezdkyni. Avšak spíše naopak. Sluhovi se stále nedařilo zraněného koně uklidnit, a tak se rozhodl, že ho naopak odežene do dostatečné vzdálenosti od Sharlotte, aby ji mohl pomoct. Začal divoce mávat rukama i řvát, ale nic nepomáhalo. Nakonec vzal klacky, které se válely na zemi a začal je házet před vraníka. Ten se ale ještě více rozzuřil a vyjel po obrýleném sluhovi. Ale když se snažil s poraněnou nohou rozeběhnout, spadl a už se víckrát nenamáhal zvednout. Sluha proto rychle využil příležitosti, přistoupil k podupané Sharlotte a vzal jí do naručí. Položil ji na hřbet svého koně, vyskočil na něj a předělal si Sharlotte do jedné ruky. Druhou chytl otěže a začal pobízet koně zpět na ranč.
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
KONEC PRVNÍ ČÁSTI
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Minnie Minnie | E-mail | Web | 28. června 2013 v 9:17 | Reagovat

Chudinka koníček! I Sharlotte :( Opravdu pěkné, budu číst dál ;)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama