10. kapitola - Sparkle

16. prosince 2013 v 20:56 | Kisha |  Sparkle
Přináším vám další kapitolu Sparkle ;)) Budu ráda za každý komentář ;)


"Hej ! Čas cvičit!" zavolá mužský hlas u mě.
"Dík za vzbuzení!" řeknu ironicky s výrazem smrti.
"Nemáš zač!" řekne nadšeně muž a přeskočí z nohy na nohu jako běžec před závodem. Trochu zamrkám, abych se zbavila povlaku na očích, co se mi přes noc vytvořil. Vypadá celkem nabuzeně, když jsme u toho ta postavička!
"Hádám, Mark?" zeptám se mezitím co si sedám.
"Ano, Sparkle že?"řekne mi.
"Ne, jo, asi…moment!" rozvzpomenu se.
"Jsem pořád tady?" zeptám se překvapeně, i když ne zklamaně.
"A cos čekala? Nemáme čas na vykládání! Šup vstávej!" zavelí Mark. Šup? To jako vážně? To mluvíš na mě? řeknu si ironicky pro sebe.
Odcházíme na cvičiště. Pletou se mi trochu nohy, ale jenom se trochu probudím a bude to fajn. Mark mi mezitím popisuje co kde najdu.
"Tady je sklad se zbrojí a tady jsou helmy a tady jsou štíty. Všechno zatím jenom "jako". Opravdové zbraně, zbroj, helmy, štíty a všechno jsou velmi podobné." Popisuje Mark.
"Tady začneme my. Nebudu se tě ptát, co chceš dělat první, protože jsi tu nová, takže začneme obecně, klasicky. První se musíš naučit ovládat svou mysl a kouzla, než začneš bojovat. Mohla bys někomu ublížit." Řekne a ukáže na jakoby "altánek" zdobený velkými barevnými kameny. Kolem něj rostou modré stromy, což je tedy nepochopitelné, ale taky nádherné. Zpívají na nich ptáci a má to všechno dohromady skvělý estetický dojem!
"Je to tu moc hezké." Prohodím mezi řečí, nechci zase vypadat, že nic neznám a všemu se divím.
"Je tu plno magie, odtud budeš čerpat, a až se vše naučíš, nebudeš už potřebovat zdroj síly. Tím ti bude příroda, vzduch, voda, cokoliv blízko tebe. Některé kouzla jsou bojové, některé vzhledové - měníš svou stavbu těla, tvář a všechno co budeš chtít, některé lektvarové a podobně. Všechny se naučíš." Řekne a z ničeho nic odchází.
"Počkej! Ty mě nebudeš učit?" zeptám se trochu překvapeně. Mezi námi i trochu zklamaně, málokdy se vidí někdo takový.
"Ne, já tě budu trénovat, učit tě bude nejvyšší čarodějka."
O pár minut později…
"Ahoj Sparkle, četla sis?" řekne čarodějka za mnou. Trochu povyskočím úlekem.
"Ano, ale moc se toho o mé minulosti nepíše. Spíš mne zajímá, co znamená, že svět zbavím temnoty?"
"Je to věštba, ne legenda. Vypovídá o tom, co se má stát, ne o minulosti, ale věštby bývají nepřesné. O temnotě si promluvíme později."
"Vy víte, co jsem v minulosti prožila??" zeptám se.
"Ne mnoho, ale nyní, není vhodná doba ani místo k tomu, aby ses to dozvěděla, navíc, nevím toho moc, mohly by z toho být unáhlené závěry… Nyní k učení."
"Dobře, chci vám pomoci, určitě se to ve správný čas dovím, ale neříkám, že mne to nezpokojuje."snažím se říct na úrovni vzhledem k tak významné osobě a uklidním se.
"Jako první krok se musíš naučit ovládat mysl, potom se naučíš kouzlit. Než začneme, co si už vlastně udělala za kouzlo? Stalo se ti něco divného? Musím vědět, odkud začít." Pronese čarodějka.

"Ne nevím… teda počkat! Ano. Jednou jsem se opravdu naštvala a zařvala z plných plic a všichni v okolí tak pěti metrů spadli na zem, bylo to ve škole."
"Asi ani nevíš, jak jsi silná viď? Pokud tímhle začínáš, bude z tohoto kouzla opravdu silné kouzlo. Pokud budeš dělat, co ti řeknu a dál se potom řídit sama sebou, můžeš ho rozvinout na nejvyšší úroveň!" řekne nadšeně čarodějka.
"Na nejvyšší úroveň? O to přeci půjde ne? Každý kdo se učí se dostane na nejvyšší úroveň."
"Ne, projevilo se ti kouzlo, které dělají už vyučení učitelé bojovníků. Pokud je to začátek, může se z něj stát zabíjející kouzlo. Ovšem, platí pouze na lidi, vlkodlaky a upíry. Nikdy by se nestalo, že by zabralo na někoho jiného."
"Páni!" řeknu s úžasem.
"Teď si sedni sem a snaž se myslí to kouzlo způsobit tady na jablko. Budeš tu sedět třeba tři týdny, než ho rozprskneš myslí. Nesmíš řvát, nic. Jen myslet, nebo hledět. Jídlo a pití ti budu nosit."
"Ale já to přeci nedokážu! A nechci tu být zavřená!" řeknu vyděšeně.
"Dokážeš, musíš dovést mysl do chvíle, kdy budeš myslet pouze na to kouzlo, nic ti ho nesmí přerušit. Proto tu ani nejsou okna a je to tu utěsněné od venkovního zvuku. Bude to pár dnů nebo týdnů trvat, než to zrychlíš a budeš schopná používat bez zdroje. Ve vaší škole musela dřív zemřít nějaká čarodějka, od které jsi čerpala sílu. Zde čerpáme z těchto magických kamenů a modrých žil, co jsou zde. Nebudu tě už rušit. Pokud by se ti to podařilo, zde máš koš s jablky, aby ses nenudila." Řekne velitelsky a odejde.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama